• screen 1

  Masz problem z Firmą
  zobacz jak skutecznie
  można żadać swego...

  Jeśli zostałeś oszukany przez daną firmę albo masz problemy z reklamacją danego produkty, napisz tutaj a nic nie stracisz...

 • screen 1

  Na śniadanie
  zawsze najciekawsze
  opinie o produktach ...

  Każdy produkt trzeba zbadać pod kontem wykonania. To forum jest po to aby informować każdego użytkownika oraz przestrzec przed zakupem danego produktu.

 • screen 1

  Uwaga na Firmy
  ktore nisza
  Polski rynek...

  Każdy chce aby polski rynek wyglądał jak najlepiej. Dlatego stworzyliśmy szereg forów dyskusyjych w których zawarte są opinie o firmach, aby każdy klient miał konkretne spojrzenie na wykonanie usług.

Szereg informacji

Postaw na najwyższą jakość wykonania usług. Zadbaj aby każdy klient czuł się bezpiecznie. To forum to informacje na najwyższym poziomie.

Statystyki FORUM

 • Mamy zarejestrowanych: 345
 • Mamy napisanych wątków: 89
 • Mamy napisanych postów: 954

Inforamcje

To forum działa 24h bez przerwy. Mamy najnowsze serwery które pozwalają na bezawaryjne działanie forum.
Jesteś zadowolony ?

Gdzie kupię rzeczy do zrobienia skalniaka?

Gdzie kupię rzeczy do zrobienia skalniaka?

Hej.

Mam pytanie odnoście roślin, które sadzimy na skalnikach ogrodowych. Można je przesadzać w dowolnym czasie, czy jedynie w określonej porze roku?

druhnnna

Posty: 17

 
Będąc właścicielem skalniaka w ogrodzie, dużą uwagę trzeba zwracać na pędy i kłącza rozrastających się bylin. Niektóre z nich należy co jakiś czas obcinać, albowiem mogą one osłabiać kruchsze rośliny.

1agdb1301

Posty: 23

 
Jeżeli na naszych skalnikach mamy posadzone byliny płożące, to nie winniśmy mieć większych kłopotów z chwastami. Bowiem rozrastające się rośliny są w stanie je zagłuszyć i ostatecznie zwalczyć.

KamiKAzeDBC

Posty: 22

 
Nikt nie powiedział, że skalniaki ogrodowe muszą przyjmować taką samą formę. W moim ogrodzie miałam niewiele miejsca, więc postanowiłam wykonać go w kształcie rogalika. Prezentuje się naprawdę ładnie.

Meryk87

Posty: 15

 
Jeśli mamy już przygotowane miejsce pod skalniak, to jego kształt najwygodniej wyznaczyć sobie największymi kamieniami. Następnie dosypujemy ziemi i układamy coraz mniejsze kamienie. Na końcu sadzimy kwiaty.

Jacuś24

Posty: 16

 
Dopiero po roku zaczęłam wprowadzać zmiany w swoim skalniaku. Zauważyłam ponieważ, że jesienią i zimą wygląda on brzydko, a dokładnie jak kupa kamieni.

W sklepie ogrodniczym odszukałam na szczęście całoroczne byliny i obecnie jest już gigantycznie lepiej.

VamnHopeHom

Posty: 19

 
Według mnie zbiór najrzetelniejszych informacji na temat prowadzenia i pielęgnacji skalniaka znajdziemy na stronie http://skalniaki.org w sieci to jedna z niewielu witryn poświeconych tej tematyce.

Katolik

Posty: 21

 
Godząc się na stworzenie skalniaka w ogrodzie, nie spodziewałem się, że będzie on wymagał od nas tyle czasu. Co jakiś czas trzeba poobrywać pousychane gałązki, wyplewić chwasty lub dosadzić jakieś kwiaty. Niemniej jednak zawsze kiedy odpoczywam, mam z niego satysfakcję.

Dresik

Posty: 17

 
Przed obsypaniem skalniaka ziemią, wyłożyliśmy go przepuszczającą wodę matą. Przez to nie trzeba go plewić, bo chwasty pojawiają się tylko gdzieniegdzie.

Damiano

Posty: 14

 
My podczas planowania skalniaka, zapomnieliśmy o tym, że byliny błyskawicznie się rozrastają i musieliśmy kilkukrotnie powiększać jego powierzchnię.

Adi666

Posty: 14